epilacja laserowa

Metoda IPL to skrót od Intensive Pulse Light, czyli Intensywne Światło Impulsowe. ma uniwersalne zastosowanie — zmniejsza zmarszczki, rumień i trądzik, zamyka popękane naczynka, rozjaśnia przebarwienia oraz usuwa zbędne owłosienie. Zabiegi IPL wykonywane są w gabinetach kosmetycznych, gabinetach medycyny i dermatologii estetycznej. IPL to perfekcyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia, które w regularny sposób bywa kłopotliwe i czasochłonne.

Depilacja IPL emituje światło, które jest absorbowane przez melaninę — barwnik nadający barwę włosom oraz skórze. Pochłanianie światła IPL przez melanocyty wiąże się z przekazaniem dużej ilości energii, która docierając przez cały trzon włosa do cebulki, skutecznie ją niszczy, wraz z mieszkiem włosowym. Aby fotodepilacja była zabiegiem efektywnym, włos poddawany działaniu energii świetlnej musi znajdować się w fazie wzrostu. Tak więc w pojedynczym zabiegu zniszczeniu ulega ok. 50% mieszków włosowych i włosów. Całkowity efekt usunięcia od 80% do 100% osiąga się po 5-8 zabiegach. Jeśli po pewnym czasie włosy odrosną, będą zdecydowanie rzadsze, cieńsze i jaśniejsze. Zaleca się, aby wykonać wtedy tzw. zabieg przypominający.

Główne przeciwskazania do wykonania zabiegu epilacji laserowej:

-Zioła – pokrzywa, skrzyp, nagietek, rumianek (napary oraz tabletki) proszę odstawić na 2 tyg przed zabiegiem

-Antybiotyki, witamina A – 4 tyg przed zabiegiem

-Ibuprofen – minimum 24 h przed zabigiem

-Nowotwory – minimum 5 lat przed zabiegiem i za zgodą lekarza

-Retinoidy – minimum 6 mcy przed zabiegiem

-Minimum 3 tyg po ostatnim opalaniu słonecznym lub na solarium

Jak przygotować się do zabiegu? – Nie wyrywaj włosów na 4 tygodnie przed zabiegiem (depilacja woskiem lub pęsetą) oraz nie stosuj kremów depilujących na 1 tydzień przed zabiegiem. – Nie zażywaj leków, ziół czy preparatów , które mogą wywołać uczulenie pod wpływem światła (np. rumianek, dziurawiec) oraz nie opalaj skóry na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem. – Dobrze oczyść skórę i nie nakładaj na nią żadych kremów, antyperspirantów czy perfum w dniu zabiegu. – Na 1 dzień przed zabiegiem ogol miejsca, które poddasz depilacji (przy pierwszej wizycie pozostaw kawałek nie ogolony – zapoznamy się z fototypem twojej skóry i rodzajem włosa) – Przed samym zabiegiem przeprowadzimy z Tobą wywiad zdrowotny by mieć pewność, że Twój stan zdrowia oraz skóry pozwala na bezpieczne przeprowadzenie zabiegu