Lifting i laminacja rzęs

Co to jest lifting rzęs? 

Lifting rzęs to innowacyjny zabieg i jednocześnie najbardziej zaawansowana forma stylizacji rzęs. Podczas zabiegu rzęsy naturalne zostają nawinięte na specjalne formy silikonowe i poddawane są zabiegowi chemicznej „redukcji” dzięki działaniu preparatów, które zrywają mostki siarczkowe, które nadają kształt naszym włosom, a następnie odbudowując je w nadanym poprzez formy kształcie. 

Co daje lifting rzęs?

Lifting rzęs otwiera oczy, daje wrażenie dłuższych, gęstszych i ciemniejszych rzęs. Rzęsy są wyraźnie podkreślone i odżywione. 

Co ile należy powtarzać lifting rzęs? / Jak często można robić? 

Rezultaty liftingu będą się utrzymywać przez cały naturalny cykl życia rzęsy, co może trwać do 90 dni. Rzęsy znajdujące się w połowie swojego naturalnego cyklu, mogą jednak wymagać wcześniejszego powtórzenia zabiegu, więc w wielu salonach klientki umawiane są na kolejną wizytę po upływie ok. 6 tygodni w celu ponowienia zabiegu. 

Jak długo się utrzymuje efekt liftingu rzęs? 

Jak już wspomnieliśmy efekt podkręcenia na rzęsie utrzymuje się dopóki ta nie wypadnie. Efekt utrzymywania się efektów jest indywidualny od tego w jakim okresie cyklu są rzęsy klientki. Rzęsy podobnie jak włosy nigdy nie wypadają wszystkie jednocześnie, więc efekty będą się utrzymywać ok. 4-8 tygodni. 

Czy zabieg liftingu rzęs boli? 

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a wręcz może stać się przyjemną formą relaksu. 

Jak można usunąć efekt liftingu rzęs?

Rzęsy podczas liftingu zostały zbyt mocno podkręcone i są irytujące dla klientki? Aby ponownie wyprostować rzęsy, bądź złagodzić podkręcenie należy wykonać zabieg relaksacji rzęs. Relaksacja rzęs to zabieg odwracający lifting rzęs, który wykona Twoja stylistka. Do jego wykonania należy ponownie użyć preparatów, które ponownie zerwą i utrwalą mostki siarczkowe, nadając im łagodniejszy skręt. 

Lifting rzęs czy laminacja rzęs – która nazwa jest prawidłowa? 

Często można spotkać się z używaniem obu tych sformułowań, co jest błędem. Lifting rzęs jest to zabieg który podkręca rzęsy, natomiast laminacja rzęs to zabieg rozszerzający do liftingu rzęs, który możemy wykonać bezpośrednio po liftingu, bądź koloryzacji polegający na pokryciu rzęs kompleksem olejków i witamin, które odżywią i jednocześnie zabezpieczą rzęsy tworząc swego rodzaju powłokę na rzęsach – stąd też nazwa laminacja. 

Czy lifting rzęs można łączyć z organicznym boostem do rzęs, koloryzacją i laminacją? 

Jak najbardziej. Otwieranie łuski włosa podczas zabiegu liftingu rzęs sprzyja łączeniu go z i innymi zabiegami, które sprawiają, że jego efekty będą jeszcze bardziej spektakularne. 

Organic Lash Boost – co to za produkt? 

Jest to rewolucyjna kuracja odżywiająca oraz suplementująca zabiegi liftingu rzęs, laminacji i koloryzacji rzęs. Zabiegi z jego wykorzystaniem gruntownie odbudowują zniszczone włókna włosa dzięki skoncentrowanym aktywnym składnikom takim jak organiczny olej jojoba, olej z lnicznika siewnego, olej z nasion czarnuszki siewnej czy proteiny jedwabiu,  które gwarantują nawilżenie, uzupełnienie, naprawę i odświeżenie rzęs już od pierwszego użycia, dodając im niesamowitego blasku i miękkości jednocześnie eliminując suchość.  

Kiedy użyć henny? 

Koloryzację rzes najlepiej jest wykonać bezpośrednio po liftingu rzęs, a przed organicznym boostem. Wtedy efekt koloryzacji jest najbardziej trwały a kolor jeszcze głębszy. Koloryzacja rzęs przed liftingiem jest zupełnie bezcelowa, ponieważ preparaty, których używamy do podkręcenia rzęs odbarwią rzęsę z henny. 

Czy lifting rzęs można wykonywać kobietom w ciąży i podczas okresu laktacji? 

Ciąża i okres laktacji nie są przeciwwskazaniem do zabiegu jednak zmiany hormonalne zachodzące w organizmie mogą sprawić, że rezultat zabiegu nie będzie tak trwały i spektakularny jak powinien. Procedura jest jednak bezpieczna dla pań w ciąży i mam karmiących. Przyszłe mamy powinny jednak rozważyć, czy nie wystąpiła u nich wcześniej reakcja alergiczna na produkty do liftingu lub koloryzacji, gdyż w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej, mogą nie móc przyjąć odpowiednich leków zmniejszających objawy. 

Czy i kiedy możemy malować rzęsy mascarą po zabiegu liftingu rzęs? 

Przez pierwszą dobę od zakończenia zabiegu rzęsy nie powinny być nadmiernie dotykane ani mieć kontaktu z wodą, substancjami oleistymi i pomieszczeniami o wysokiej wilgotności (długa kąpiel pod prysznicem, sauna) oraz powinniśmy unikać spania na twarzy. Po upływie 24h od zabiegu możemy rzęsy myć, malować i postępować tak jak do tego zwykliśmy.