Chirurgia Powiek

Blepharoplatyka

Blepharoplastyka powiek górnych jest zabiegiem przeprowadzanym w celu kosmetycznego odmłodzenia górnej połowy twarzy jak i z powodów zdrowotnych gdy namiar wiotkiej skóry ogranicza nam pole widzenia.

Często zdarza się, że oprócz nadmiaru wiotkiej skóry (dermatochalazja) jest wskazane usunięcie przepuklin tłuszczowych, których obecność może zaburzyć uzyskanie pożądanego efektu estetycznego.

Dzięki odmłodzeniu okolicy powiek wyglądamy jako bardziej wyspani, odświeżeni jak i czujni. Dodatkowo mamy wrażenie, że do naszego oka wpada więcej światła.

Blepharoplastyka powiek dolnych jest przeprowadzana przeważnie w celach kosmetycznych, może być przeprowadzona na dwa sposoby:

  1. przezskórnie (metoda klasyczna) gdzie usuwa się nadmiar skóry jak i przepukliny tłuszczowe,
  2.  przezspojówkowo – redukcja torebek tłuszczowych niepozostawiająca blizn, gdzie wiotką skórę obkurcza się metodami laserowymi

Kantopeksja

Kantopeksja lub Kantoplastyka często jako uzupełnienie blehparoplastyki powiek dolnych w celu wzmocnienia napięcia tkanek w przestrzeni poziomej, aby zapobiec ectoprionowi ( wywinięciu powieki do zewnątrz). Prowadzi to zmiany kształtu szpary oka. Może to pomoć  nadać naszym oczu tzw. „foxy eyes look”

Ptoza

Operacja ptozy –  przyczyn opadania powieki jest wiele (neurogenna, miogenna, pourazowa itd.). Ptoza często mylona jest z nadmiarem skóry występującej w obrębie powiek górnej – dermatochalazją. Ptozy nie da się pozbyć przy pomocy blepharoplastyki. Metod operacyjnych jest również wiele np. skrócenie mięśnia dźwigacza powieki, resekcja mięśnia Mullera-spojówki.

Prosimy pamiętać, że każdy przypadek jest indywidualny i oczekiwane efekty mogą się różnić. Dlatego przed zabiegiem zawsze konieczna jest konsultacja, aby dobrać właściwe rozwiązanie.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem konieczne jest odbycie konsultacji chirurgicznej. Lekarz zleci wówczas dodatkowe badania

  • Morfologia z rozmazem
  • Czynniki krzepnięcia krwi (APTT/INR)
  • Poziom elektrolotów (Na-sód, K-potas)

lub inne w/g potrzeb. Jeśli robiłaś niedawno wyniki zabierz je ze sobą na konsultację. Lekarz poinformuje Cię o sposobie przygotowania się do zabiegu.

Koszt zabiegu:

  • konsultacja 100 zł
  • powieki górne 2900 zł
  • powieki dolne 3900 zł
  • powieki dolne + górne 5900 zł

Pozostałe zabiegi wyceniane są indywidualnie.