(plastyka powiek)

Blepharoplastyka jest zabiegiem chirurgicznym poprawiającym opadające powieki górne, które powodują nie tylko starszy i bardziej zmęczony wygląd twarzy, ale czasem ograniczają pole widzenia. 

U każdego z nas w pewnym wieku pojawia się nadmiar skóry w okolicy powiek. Najczęściej dzieje się to z powiekami górnymi i dlatego zabieg plastyki powiek jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w zakresie chirurgii plastycznej. Jest to wyjątkowo skuteczna procedura, rozwiązująca problem nieatrakcyjnie wyglądających, starzejących się powiek.

Wskazania do zabiegu

Korekta powiek może mieć miejsce zarówno ze względów estetycznych (jeśli chcesz odmłodzić wyraz twarzy, optycznie “otworzyć” oczy i odświeżyć spojrzenie, jak i czysto zdrowotnych, gdy fałd skóry ogranicza pole widzenia i przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem konieczne jest odbycie konsultacji chirurgicznej. Lekarz zleci wówczas dodatkowe badania

  • Morfologia z rozmazem
  • Czynniki krzepnięcia krwi (APTT/INR)
  • Poziom elektrolotów (Na-sód, K-potas)

lub inne w/g potrzeb. Jeśli robiłaś niedawno wyniki zabierz je ze sobą na konsultację. Lekarz poinformuje Cię o sposobie przygotowania się do zabiegu.

Przebieg zabiegu

Po dokładnym zaplanowaniu zabiegu i omówieniu go z pacjentem/pacjentką podawane jest znieczulenie miejscowe, czyli ostrzyknięcie operowanej okolicy specjalnym roztworem.

Następnie chirurg wycina nadmiar skóry powiek. Bardzo często specjalista skupia się nie tylko na nadmiarze skóry, ale również na istniejących przepuklinach tkanki tłuszczowej (szczególnie w przyśrodkowym kącie oka). Zdarza się, że wypadająca tkanka tłuszczowa tej okolicy jest podstawową przyczyną nieestetycznego, starzejącego się wyglądu naszych oczu.

Po wycięciu nadmiaru tkanek zakładane są szwy, które są zdejmowane po 7-8 dniach. Po zabiegu zalecamy zarezerwować dla siebie około 5-7 dni na rekonwalescencję, ponieważ w tym okresie mogą występować obrzęki powiek oraz zasiniaczenia tej okolicy. Ostateczny efekt estetyczny będzie widoczny po około 2 tygodniach.

Zabieg plastyki powiek dolnych odbywa się w podobny sposób, natomiast z racji anatomicznej budowy operowanej okolicy jest on bardziej skomplikowany, wymaga większego zakresu działań chirurga, a okres rekonwalescencji jest nieco dłuższy.

Koszt zabiegu:

  • konsultacja 100 zł
  • powieki górne 2500 zł
  • powieki dolne 3700 zł