Redukcja torebek tłuszczowych Bichata – Bichectomia

Jest to zabieg wyszczuplenia policzków poprzez usunięcie poduszek tłuszczowych.

Redukcja torebek tłuszczowych Bichata – Bichectomia
Redukcja torebek tłuszczowych jest dosyć częstą procedurą chirurgii kosmetycznej wykonywaną w celu wyszczuplenia policzków, jak i twarzy. Należy podkreślić, że nie usuwa się tych torebek w całości, lecz się je wyłącznie redukuje.
Torebki tłuszczowe Bichata znajdują się w głęboko w okolicy policzków. Ich funkcja nie jest dokładnie poznana, postuluje się, że mają znaczenie w wieku niemowlęcym podczas ssania.
Objętość torebek Bichata jest zależna w głównej mierze od naszej genetyki i niestety nie ulegają zbytnia regresji podczas odchudzania. Nadmierna ich objętość może się przekładać na owalny i pełny kształt naszej twarzy. Niektórzy twierdzą, że nawet na dziecinny, pucułowaty.
Praktycznie nie wykonuje się liposukcji ani lipolizy tego obszaru – jest to zbyt niebezpieczne ze względu na otaczające struktury-ujście ślinianki, gałęzie nerwów twarzowych, jak i okoliczne mięśnie, które mogą krwawić.
Redukcja torebek Bichata jest możliwa poprzez niewielki nacięcie błony śluzowej policzka (wewnątrz jamy ustnej – nie pozostawia to blizny na skórze) i wyciągnięcie części torebek. Na koniec nacięcia zaszywa się szwami rozpuszczalnymi.
Całość zabiegu trwa przeważnie do 1 godziny i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.
Regeneracja po zabiegu trwa średnio od 3 do 5 dni. U części osób może wystąpić obrzęk policzków, u części nie, przez co rezultat może nie być od razu widoczny. Przeważnie 80% efektu jest widoczne w ciągu pierwszego miesiąca, a pozostałe 20% w ciągu kolejny dwóch miesięcy.
Rezultaty, jakich możemy oczekiwać to wyszczuplenie obszaru między nozdrzami a kątami ust i żuchwą. U niektórych osób efekty po zabiegu są dosyć spektakularne, a u niektórych nieco bardziej ograniczone, gdyż w bezpieczny sposób można usunąć jedynie ich część.

  • konsultacja 100 zł
  • zabieg 2800 zł