praktyka lekarska

Lek. Jarosław Rachoń

Jestem absolwentem Medycyny na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jegiellońskiego w Krakowie, odbywałem również część studiów na Uniwersytecie J.W. Goethego w Frankfurcie nad Menem. Swoje doświadczenie zawodowe ciągle rozszerzam na oddziałach Chirurgii Onkologicznej, Chirurgii Piersi, Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej. Odkąd pamiętam człowiek fascynował mnie jako spójna całość, zarówno pod względem antropologii fizycznej jak i kulturowej. Moim przekonaniom co do natury piękna najbardziej odpowiada teoria mimesis sformułowana przez Platona, gdzie sztuka nie polegała bezmyślnym naśladownictwie, lecz na takim kreowaniu rzeczywistości aby wydawała się doskonalsza, piękniejsza ale przy tym rzeczywista i prawdopodobna.

Blefaroplastyka

Blefaroplastyka jest zabiegiem chirurgicznym poprawiającym opadające powieki górne, które powodują nie tylko starszy i bardziej zmęczony wygląd twarzy, ale czasem ograniczają pole widzenia. 

U każdego z nas w pewnym wieku pojawia się nadmiar skóry w okolicy powiek. Najczęściej dzieje się to z powiekami górnymi i dlatego zabieg plastyki powiek jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w zakresie chirurgii plastycznej. Jest to wyjątkowo skuteczna procedura, rozwiązująca problem nieatrakcyjnie wyglądających, starzejących się powiek.

Inne zabiegi chirurgiczne

Wyszczuplanie policzków – redukcja torebki Bichata

Torebka Bichata to jedna z kilkunastu poduszeczek tłuszczowych, które wypełniają twarz nadając jej prawidłowy kontur. Poduszka tłuszczowa policzka jest wyraźnie widoczna u dzieci i z czasem wraz z dojrzewaniem jej objętość ulega zmniejszeniu powodując wysmuklenie twarzy. U niektórych osób poduszka policzkowa stanowi dość znaczną objętość nadając „puckowaty” wygląd twarzy.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Podczas chirurgicznego usuwania zmian skórnych, skóra wokół zmiany jest nacinana, a następnie zmiana jest usuwana z podłoża. Na powstałą w ten sposób ranę zakłada się szwy warstwowe – na tkankę podskórną i skórę. Po zabiegu lekarz zakłada opatrunek, a wycięta zmiana przesyłana jest do badania histopatologicznego.

Liposukcja

Liposukcja to zabieg małoinwazyjny nie pozostawiający blizn wykorzystywany do modelowania sylwetki. Liposukcja ze strumieniem wodnym działa na zasadzie wytrącenia tkanki tłuszczowej z przegród łącznotkankowych pod wpływem ciśnienia specjalnego roztworu. Następnie tłuszcz jest odsysany na zasadzie podciśnienia.

Oraz inne zabiegi chirurgiczne

Profilaktyka

Szczepienia p/KZM

Sezon na kleszcze w pełni, a pogoda sprzyja leśnym spacerom, dlatego wychodzimy Wam na przeciw i wraz z lekarzem wprowadzamy u nas możliwość szczepień na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM)🌲💉
Kilka ważnych informacji:
☑️szczepienia na KZM wciąż są zalecane i rekomendowane przez inspektorat sanitarno epidemologiczny i trwają dyskusje by trafiła do programu obowiązkowych szczepień ochronnych,
☑️szczepienia to wciąż najefektywniejszy i najskuteczniejszy sposób zapobiegania KZM
☑️do szczepienia kwalifikuje lekarz, zaszczepić się mogą osoby dorosłe i dzieci powyżej 1 roku życia
☑️szczepionka zalecana jest dla osób, które spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu
☑️szczepionka jest bezpieczna i nie wywołuje żadnych działań niepożądanych,
☑️KZM niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje zatem podanie szczepionki to inwestycja w nasze zdrowie💪
📞Wiecie gdzie nas znaleźć, jeśli macie jakieś pytania – czekamy, na wszystkie odpowiemy❤️

Do pełnej odporności zalecane jest przyjęcie 3 dawek.