epilacja laserowa

Metoda laserowa 755nm, 808nm i 1064nm

Laser do depilacji CEOS wykorzystuje 3 długości fal 755nm, 808nm i 1064nm. Energia wnika głęboko w skórę właściwą i w szybkim tempie (5 impulsów na sekundę) ogrzewa trzon włosa oraz mieszek włosowy. Wydajne chłodzenie głowicy z technologią ChillTip pomaga wyeliminować efekt cieplny.

Epilator laserowy emituje energię, która jest absorbowana przez melaninę — barwnik nadający barwę włosom oraz skórze. Pochłanianie energii przez melanocyty wiąże się z przekazaniem dużej ilości energii, która docierając przez cały trzon włosa do cebulki, skutecznie ją niszczy, wraz z mieszkiem włosowym. Aby fotodepilacja była zabiegiem efektywnym, włos poddawany działaniu energii świetlnej musi znajdować się w fazie wzrostu. Tak więc w pojedynczym zabiegu zniszczeniu ulega ok. 50% mieszków włosowych i włosów. Całkowity efekt usunięcia od 80% do 100% osiąga się po 5-8 zabiegach. Jeśli po pewnym czasie włosy odrosną, będą zdecydowanie rzadsze, cieńsze i jaśniejsze. Zaleca się, aby wykonać wtedy tzw. zabieg przypominający.

Główne przeciwskazania do wykonania zabiegu epilacji laserowej:

-Zioła – pokrzywa, skrzyp, nagietek, rumianek (napary oraz tabletki) proszę odstawić na 2 tyg przed zabiegiem

-Antybiotyki, witamina A – 4 tyg przed zabiegiem

-Ibuprofen – minimum 24 h przed zabigiem

-Nowotwory – minimum 5 lat przed zabiegiem i za zgodą lekarza

-Retinoidy – minimum 6 mcy przed zabiegiem

-Minimum 3 tyg po ostatnim opalaniu słonecznym lub na solarium

Jak przygotować się do zabiegu? – Nie wyrywaj włosów na 4 tygodnie przed zabiegiem (depilacja woskiem lub pęsetą) oraz nie stosuj kremów depilujących na 1 tydzień przed zabiegiem. – Nie zażywaj leków, ziół czy preparatów , które mogą wywołać uczulenie pod wpływem światła (np. rumianek, dziurawiec) oraz nie opalaj skóry na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem. – Dobrze oczyść skórę i nie nakładaj na nią żadych kremów, antyperspirantów czy perfum w dniu zabiegu. – Na 1 dzień przed zabiegiem ogol miejsca, które poddasz depilacji (przy pierwszej wizycie pozostaw kawałek nie ogolony – zapoznamy się z fototypem twojej skóry i rodzajem włosa) – Przed samym zabiegiem przeprowadzimy z Tobą wywiad zdrowotny by mieć pewność, że Twój stan zdrowia oraz skóry pozwala na bezpieczne przeprowadzenie zabiegu