masaż

Klinika Zdrowia i Urody La aesthetic zaprasza do skorzystania z oferty masaży.

Masaż terapeutyczny

Ten rodzaj masażu oparty jest na technikach masażu klasycznego. Głównym jego celem jest leczenie zaburzeń i bóli organizmu poprzez wszelkiego rodzaju techniki manualne, czyli ugniatanie, masowanie, wprowadzenie w wibracje. Jest on także częścią masażu sportowego, który pozwala rozluźnić mięśnie, zapobiega późniejszym ich uszkodzeniom lub pozwala zwalczyć skutki zmęczenia spowodowane wysiłkiem fizycznym lub jego nadmiarem. Masaż terapeutyczny jest najczęstszą formą masażu wykorzystywaną dziś przez terapeutów. Związane jest to ze stylem życia pacjentów, a dokładniej z brakiem ruchu, siedzącym trybem życia lub nieprawidłową postawą. Wykonujący masaż terapeuta skupia się więc najczęściej na bólach kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego spowodowanych nieprawidłową postawą lub nagłymi ruchami. Poprawia w ten sposób zdolności pracy poszczególnych tkanek poprzez ich rozluźnienie, wydłużenie i zlikwidowanie zrostów oraz nieprawidłowych wzorców ruchowych.

Masaż limfatyczny

Masaż limfatyczny nazywany inaczej drenażem to zabieg, którego celem jest usprawnienie przepływu krwi oraz limfy, co redukuje obrzęki, niweluje ból, a także pomaga walczyć z cellulitem. W naszej Klinice wykonujemy również lipolizę iniekcyjną po której zalecamy masaż limfatyczny

Masaż antycellulitowy z wykorzystaniem fali uderzeniowej

Masaż antycellulitowy wykorzystuje połączenie technik: terapii falami uderzeniowymi (czytaj więcej) w celu zmniejszenia cellulitu, masażu klasycznego oraz masażu limfatycznego. Polecany dla osób które w szybki sposób chcą pozbyć się cellulitu.

Masaż relaksacyjny

Celem masażu relaksacyjnego, zgodnie z nazwą, jest uspokojenie organizmu oraz wprowadzenie go w stan relaksu. To doskonała forma terapii niemal dla każdego – pozwalająca m.in.:

  • zredukować napięcie mięśniowo – nerwowe,
  • zrelaksować umysł,
  • uzyskać uczucie pełnego odprężenia i zmniejszyć poziom stresu.

Masaż relaksacyjny zatem sprawdza się zatem zarówno w stanach zmęczenia fizycznego – na przykład po długotrwałym wysiłku sportowym, jak i zmęczenia umysłowego – po ciężkim dniu w pracy, czy doświadczeniu stresującej sytuacji. Jest to bardzo delikatny zabieg, prowadzony w spokojnej, wyciszającej atmosferze, która pozwala pacjentowi oderwać się od problemów i rozluźnić się w pełni.

Masaż gorącymi kamieniami

Wkrótce dostępny w naszej ofercie