toksyna botulinowa
Wiedząc jak ważna jest dla Was obecność lekarza podczas zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej, zapraszam Was na zabiegi 💉.Te z Was, które już miały okazję skorzystać, wiedzą, że zabieg poprzedza kwalifikująca konsultacja lekarska.
Współpraca z lekarzem Jarkiem zaowocuje wkrótce nowymi zabiegami, które włączymy do naszej oferty ♥️
NOWOŚĆ – leczenie nadpotliwości czytaj więcej

Pozyskiwana na cele medyczne botulina, podana przez profesjonalistę, pomoże Wam w walce o młodszy wygląd i lepsze samopoczucie.
Dzięki preparatowi skorygować można zmarszczki mimiczne – “śmieszki wokół oczu” nazywane popularnie kurzymi łapkami, zmarszczki złości (lwia zmarszczka) oraz zmarszczki poprzeczne czoła, które w żartach wspomina się jako domenę ludzi wiecznie zadziwionych.
Efekt preparatu utrzymuje się przez 5-6 miesięcy. Bardzo ważne jest to, by zdecydować się na zabieg tylko wtedy, kiedy mamy pełne zaufanie do wykonującego go gabinetu. Dlaczego?
Ponieważ dobrze zrobiony zabieg zadziała niczym wehikuł czasu – cofnie naszą twarz w czasie o kilka lat i podobnie jak w przypadku wehikułu nikt widząc nas pierwszy raz nie zorientuje się, że przybywamy z innej dekady. Bo i dlaczego? Prawidłowo wykonany zabieg daje efekt dyskretny bez tzw. maski czyli „efektu Breżniewa”, który charakteryzuje się tym, że twarz staje się “plastikowa” a jej właściciel niezdolny do wyrażania uczuć… przynajmniej niewerbalnie.
W USA botulinę stosuje regularnie ok. 2 mln ludzi. W Polsce liczba pacjentów rośnie z miesiąca na miesiąc. Wynika to z faktu, że społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome. Po pierwsze uczymy się – czytamy o botulinie, technikach jej podawania i zwracamy uwagę na więcej szczegółów.
Ale, nie tyczy się to tylko pacjentów. Fakt, że jako konsumenci mamy większą wiedzę sprawia, że profesjonaliści wykonujący zabiegi mają się na baczności. Nie chcąc tracić potencjalnych klientów dokształcają się, poznają nowe techniki, uczą się opowiadać o zabiegu w sposób jasny, klarowny i dający nam poczucie, że jesteśmy w dobrych rękach.

Ale to tylko jedna strona medalu. Nasza wiedza wzrosła również w zakresie tego co można faktycznie osiągnąć dzięki zabiegom medycyny estetycznej, a kiedy należy sięgnąć po ofertę chirurga. Wypełniacze, kwas hialuronowy, wolumetria, mezokoktajle – wszystkie te słowa przestały być “egzotyczne”, a stały się “praktyczne”.
Poniższy wpis jest dla tych, którzy nie czują się jeszcze pewnie w temacie botoksu. Opiszemy trochę aspektów teoretycznych, a w kolejnych wpisach poruszymy temat samej procedury. Omówimy czego powinniście się spodziewać idąc na wizytę, a co powinno Was zaskoczyć lub sprawić, że w Waszych głowach zapali się czerwona lampka.?
Toksyna botulinowa (BTX) jest neurotoksyną wytworzoną w warunkach beztlenowych przez bakterie Clostridium botulinum (pałeczki jadu kiełbasianego).
Botulina współcześnie
Wspomniany w tytule Diabeł okazał się jednak nie być taki straszny. W latach 60. ubiegłego wieku naukowcy zauważyli, że rozcieńczony jad kiełbasiany, podany w formie zastrzyku blokuje skurcze mięśni. Stopniowo zaczęto stosować go w leczeniu spastyczności u dzieci z porażeniem mózgowym, a także tików i kurczu twarzy. Kolejne zabiegi prowadziły do nowych odkryć – z czasem okazało się, że po wstrzyknięciu botuliny znikają kurze łapki. Obecnie Botoks zyskuje coraz więcej fanów, a z obserwacji zarówno lekarzy, jak i pacjentów wynika, że zabiegi dają tak nierzadko spektakularne efekty, że można się od nich wręcz uzależnić.
Wskazania:
- zmarszczki na czole – poprzeczne lub tak zwane lwia (pionowe pomiędzy łukami brwiowymi),
- kurze łapki,
- zmarszczki dolnej powieki oka,
- te nad górną wargą (tzw. zmarszczki palacza),
- bruksizm
Przeciwwskazania:
- nietolerancja na toksynę botulinową typu A lub którykolwiek ze składników preparatu (występuje niezwykle rzadko)
- leczenie antybiotykami aminoglikozydowymi (streptomycyna, gentamycyna, neomycyna)
- zaburzenia krzepnięcia krwi
- leki na spastyczność (leki rozkurczowe)
- przyjmowanie inkomycyny, tetracycliny
- choroby nowotworowe skóry
- choroby płytki nerwowo-mięśniowej i zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
- zespół Lamberta-Eatona, schorzenie neurologiczne miastenia gravis
- przewlekłe choroby autoimmunologiczne (np. reumatoidalne zapalenie stawów) i układu sercowo-naczyniowego
- choroby ALS (stwardnienie zanikowe boczne) i Alzheimer
- rozległe i głębokie uszkodzenia skóry
- aktywna infekcja skórna w miejscu podania preparatu, czynna opryszczka
- ciąża oraz podczas okresu laktacji i karmienia piersią
Zastrzyków z botoxu nie wolno łączyć z niektórymi lekami przyjmowanymi doustnie, dlatego podczas wywiadu specjalista medycyny estetycznej ustala ewentualne korelacje między przyjmowanymi przez nas farmaceutykami a lekami, które uniemożliwiają bezpieczną aplikację botoxu. Na 7-10 dni przed podaniem botoksu należy zaprzestać przyjmowania następujących ziół i leków: dziurawiec, witamina E, multiwitamina, leki przeciwzapalne. Przed i po zabiegu botoxem nie należy spożywać alkoholu.
Leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości preparatem zawierającym toksynę stosuje się przy:
- nadpotliwosci pach
- nadpotliwosci dłoni
- nadpotliwości stóp
źródło:Dermatic.pl