nici haczykowate COG

Zabieg liftingu z zastosowaniem haczykowatych nici należy do jednych z najlepszych zabiegów liftingujących bez użycia skalpela. Polecany jest w celu poprawy owalu twarzy oraz podnoszeniu policzków. Efekt, który jest widoczny natychmiast można kontrolować poprzez ilość zastosowanych nici. Głównym elementem oddziaływania na tkankę są „haczyki” umieszczone na każdej z nici. Ich głównym zadaniem jest zakotwiczenie się w tkance, a pod wpływem zaciągnięcia następuje jej uniesienie oraz stabilizacja w nowym położeniu. Nici tworzą coś na kształt rusztowania, na którym podparte są tkanki, dzięki czemu uzyskany efekt jest stabilny i trwały. Nici haczykowe dzięki specjalnym nacięciom po implantacji otwierają się i zahaczają o tkankę co daje efekt podciągnięcia. Ważnym elementem struktury nici jest nie tylko haczyk ale i długość i grubość nici. Im nić jest dłuższa tym dłuższy wektor podciągania tkanki a im nić grubsza tym lepszy efekt liftingu. Efekt liftingu jest widoczny natychmiast po zabiegu. W czasie, kiedy nici ulegają powolnemu rozpuszczeniu, wzdłuż nich tworzą się kolumny z włókien kolagenu i elastyny, które zapewniają właściwe napięcie skóry. Nici haczykowate dają możliwość wykonania pełnego liftingu twarzy, nadania jej właściwego konturu oraz owalu, uniesienia łuków brwiowych, korekcji, uniesienia kącików ust, lifting policzków i obszarów pod dolną szczęką, likwidacja tzw. kurzych łapek. Nici eliminują również bruzdy nosowo-wargowe oraz zmarszczki.

Zabieg podniesienia brwi i otworzenia oka za pomocą nici haczykowatych COG PDO.

Zabieg liftingu z zastosowaniem haczykowatych nici należy do jednych z najlepszych zabiegów liftingujących bez użycia skalpela. Efekt, który jest widoczny natychmiast można kontrolować poprzez ilość zastosowanych nici. Głównym elementem oddziaływania na tkankę są „haczyki” umieszczone na każdej z nici.

Ich głównym zadaniem jest zakotwiczenie się w tkance, a pod wpływem zaciągnięcia następuje jej uniesienie oraz stabilizacja w nowym położeniu. Nici tworzą coś na kształt rusztowania, na którym podparte są tkanki, dzięki czemu uzyskany efekt jest stabilny i trwały. Nici haczykowe dzięki specjalnym nacięciom po implantacji otwierają się i zahaczają o tkankę co daje efekt podciągnięcia. Ważnym elementem struktury nici jest nie tylko haczyk ale i długość i grubość nici. Im nić jest dłuższa tym dłuższy wektor podciągania tkanki a im nić grubsza tym lepszy efekt liftingu. Efekt liftingu jest widoczny natychmiast po zabiegu. W czasie, kiedy nici ulegają powolnemu rozpuszczeniu, wzdłuż nich tworzą się kolumny z włókien kolagenu i elastyny, które zapewniają właściwe napięcie skóry.

Przebieg procesu wprowadzania nici pod skórę

Nici umieszczone są na sterylnych, bardzo cienkiej igłach i wprowadzane są w głąb skóry za pomocą igły chirurgicznej lub kaniuli. Aby zabieg był skuteczny, trzeba go perfekcyjnie zaplanować. Szczególnie istotne jest to, ile nici zostanie wprowadzonych pod skórę i pod jakim kątem będą ułożone. Technika ich aplikacji opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry.

Ryzyko skutków ubocznych

Ponieważ nici polidioksanonowe stworzone są z syntetycznego, niealergizującego i niepodrażniającego materiału, ich stosowanie nie niesie ze sobą praktycznie żadnego ryzyka.

Należą do jednych z najbezpieczniejszych w medycynie estetycznej, jednak jak przy każdym zabiegu jest kilka grup osób, które nie mogą się im poddać. Należą do nich między innymi osoby:

  • Chore na nowotwory
  • Z niewyrównaną cukrzycą
  • Chore na choroby bakteryjne i wirusowe
  • Z gorączką
  • Z tendencją skórną do powstawania bliznowców
  • U których wykryto stan zapalny w miejscu planowanego zabiegu
  • Z problemami z krzepliwością
  • Kobiety w ciąży i karmiące piersią
  • Alergicy ( głównie na PDO)

Jednolita, zwarta i gładka faktura mikroskopijnych nici wyklucza rozwój na ich powierzchni bakterii i wirusów. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, siniaki, delikatne krwiaki.