redukcja cellulitu

Terapia falami uderzeniowymi w celu zmniejszenia cellulitu


Terapia falą uderzeniową w redukcji cellulitu działa poprzez połączone stymulowanie rozkładu tłuszczu, syntezy kolagenu i drenażu limfatycznego. Stymulowanie tkanek miękkich przy pomocy fali uderzeniowej powoduje rozluźnienie tkanki i poprawia jej ukrwienie. Dodatkowo Stymulowana jest produkcja kolagenu, co wzmacnia zarówno naskórek, jak i skórę właściwą. Leczone komórki są następnie przepłukane przez naturalny proces oczyszczania organizmu.

Czym jest cellulit?

Cellulit to dysfunkcja tkanki łącznej i tłuszczowej. Powstaje na skutek nieprawidłowego rozrostu i gromadzenia się tkanki tłuszczowej bezpośrednio pod skórą. Powiększone komórki tłuszczowe uciskają pobliskie naczynia krwionośne i limfatyczne, przez co sprawiają, że mikrokrążenie zostaje upośledzone. W wyniku tego odprowadzanie toksycznych produktów przemiany materii również ulega pogorszeniu.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg jest w zasadzie bezbolesny. Zaleca się minimum 6 serii zabiegów w odstępach ok. 4-7 dniowych . Parametry są ustawiane indywidualnie. Proszę pamiętać o piciu min. 2 litrów dziennie podczas trwania terapii falą uderzeniową na cellulit.