Medycyna estetyczna
KONSULTACJA
Indywidualna konsultacja przed zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej to nieodzowny element pracy w naszej Klinice. Podczas wywiadu omawiany jest ogólny stan zdrowia pacjenta, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. To również doskonała okazja, by ocenić kondycję skóry oraz jej potrzeby, a także omówić nurtujące pytania. Tak szczegółowa ocena pozwala dobrać w pełni spersonalizowany i efektywny program zabiegowy i sprostać oczekiwaniom pacjenta.
TEMATY PORUSZANE W TRAKCIE KONSULTACJI TO:
- regeneracji skóry,
- usuwania zmarszczek,
- liftingu twarzy,
- zamykania naczyń,
- usuwania przebarwień,
- leczenia utraty włosów,
- leczenia nadpotliwości,
- usuwania nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej.
TOKSYNA BOTULINOWA(BOTOKS)
Toksyna botulinowa, popularnie nazywana botoksem, jest produktem leczniczym wykorzystywanym powszechnie w likwidacji zmarszczek mimicznych, leczeniu nadmiernej potliwości, zwalczaniu bruksizmu czy uwolnieniu pacjenta od przewlekłych migren.
Zabieg z toksyny botulinowej (botoks, botox) zawsze poprzedza konsultacja przedzabiegowa. Przeprowadzany jest wywiad celem wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań oraz określenia Twoich oczekiwań. W zależności od indywidualnych uwarunkowań, dopasowuję odpowiednią dawkę toksyny botulinowej, którą wprowadza się za pomocą mikroigły do mięśni usytuowanych tuż pod skórą. Botoks odpowiedzialny jest za blokowanie bodźców przenikających z nerwów do mięśni twarzy, w rezultacie powodując ich rozluźnienie, efektem czego jest likwidacja zmarszczek. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, zastrzyki z toksyny botulinowej są praktycznie bezbolesne, a sam zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji.
➽Zmarszczki wokół oczu tzw. ➽Kurze łapki
➽Zmarszczki ➽Poprzeczne czoła
➽Zmarszczki między brwiami tzw. lwia zmarszczka
➽Zmarszczki palacza
➽Usuwanie zmarszczek szyi
nadpotliwość pach oraz dłoni
opadające brwi
➽Opadające kąciki ust
Zabieg wykonany odpowiednim preparatem i w odpowiedniej ilości, poprzez usunięcie widocznych zmarszczek, pozwala na uzyskanie naturalnego, młodzieńczego wyglądu. Pomaga uzyskać pozytywny, zrelaksowany wyraz twarzy, ukryć zmęczenie i stres. Zastrzyki z botoksu pomagają również w modelowaniu twarzy czy korekcie brwi poprzez osłabienie siły mięśni mimicznych.
Pierwsze efekty leczenia widoczne są po 2-3 dniach, natomiast finalny rezultat widoczny jest po 2 tygodniach. W zależności od indywidualnych cech pacjenta efekt utrzymuje się od 4 do 8 miesięcy, średnio przez 6 miesięcy. Po każdym kolejnym zabiegu może on utrzymywać się dłużej. Nawet jeśli botox przestanie działać, skóra wciąż będzie gładsza a zmarszczki płytsze niż przed zabiegiem. Działanie leku jest odwracalne, nie wywołuje żadnych skutków ubocznych ani uczuleń.
Zastrzyki botoksem nie wymagają skomplikowanych badań diagnostycznych. Podczas konsultacji należy poinformować o przyjmowanych lekach farmakologicznych, ponieważ niektóre z nich wymagają co najmniej 7-dniowego odstawienia, zanim wykonanie zabiegu będzie bezpieczne. Kwalifikujący do zabiegu obejrzy także miejsca zastrzyków pod kątem aktywnych infekcji lub stanu zapalnego.
Po zabiegu należy dbać o szczególną higienę miejsc poddanych zabiegowi. Należy wymienić poszewkę na poduszkę oraz wycierać twarz jednorazowymi lub papierowymi ręcznikami.
Przez około 5-6 godzin po zabiegu należy unikać schylania, skakania.
Przez 7 dni po zabiegu należy unikać niesymetrycznego ucisku twarzy w trakcie snu.
Przez 6 godzin po zabiegu zabrania się dotykania oraz mycia obszaru poddanego zabiegowi.
Unikać wystawiania skóry na wahania temperatury (przynajmniej przez 72 godziny po zabiegu), nie korzystać z sauny, solarium, unikać kąpieli słonecznych oraz korzystania z kriokomory. Przez co najmniej 24 godziny nie spożywać alkoholu i ograniczyć wysiłek fizyczny oraz mimikę twarzy. Nie wykonywać peelingu w miejscu poddanym zabiegowi przez 4-5 dni po zabiegu.
stosowanie leków powodujących relaksację mięśni
ciąża
➽karmienie piersią
➽zaburzenia krzepnięcia
Natychmiastowa likwidacja zmarszczek mimicznych.
Cena
od 690zł
Czas zabiegu
25 minut
Znieczulenie
opcjonalnie
Zdolność do pracy
tak
Sugerowana seria
1 zabieg
Czas utrzymywania efektów
4-6 miesięcy
KWAS HIALURONOWY
Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie, ale wraz z upływem czasu ubywa jej w naszych tkankach. Kwas hialuronowy to polisacharyd, który odpowiada za właściwe nawilżenie skóry – wiąże i magazynuje w skórze wodę. Zabiegi kwasem hialuronowym przywracają skórze młody wygląd, jędrność, sprężystość, nawilżają ją i wypełniają zmarszczki.
W medycynie estetycznej stosuje się 2 główne rodzaje kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy nieusieciowany stosowany jest w celu nawilżenia skóry i wygładzenia drobnych zmarszczek. W tkance utrzymuje się od kilku dni do około miesiąca. Podaje się go w głąb skóry cienką i krótką igłą w formie punktowych nakłuć. Wcześniej nakłada się na skórę krem znieczulający. Kwas hialuronowy usieciowany jest typowym wypełniaczem. Czas z jakim utrzymuje się w tkance zależy od stopnia jego usieciowania, miejsca podawania oraz indywidualnych cech pacjenta. Im kwas hialuronowy jest bardziej usieciowany, tym dłużej zachowuje się w tkance.
Kwas hialuronowy można podać praktycznie w każdy obszar ciała. Najczęściej zabiegi dotyczą twarzy, a w szczególności wypełnienia zmarszczek, likwidacji bruzd nosowo-wargowych. powiększania ust, modelowania policzków.
Terapia z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest bardzo skuteczna i daje niemal natychmiastowe rezultaty estetyczne w postaci odmłodzenia, nawilżenia i uelastycznienia skóry, wypełnienia zmarszczek, podniesienia opadających policzków, wymodelowania konturu twarzy, brody czy nosa.
Czas utrzymywania się efektów zabiegu kwasem hialuronowym zależy m.in. od uwarunkowań genetycznych, trybu życia, diety czy też miejsca, w którym podany został preparat. Terapia z zastosowaniem kwasu hialuronowego daje niemal natychmiastowe rezultaty estetyczne, które utrzymują się przez okres około 10-12 miesięcy. Po tym czasie kwas hialuronowy ulega stopniowej degradacji, aż do całkowitego wchłonięcia. Wówczas można zabieg powtórzyć, nie powodując jakichkolwiek zmian w wyglądzie twarzy.
Na 2 tygodnie przed zabiegiem nie należy zażywać preparatów o działaniu rozrzedzającym krew, np. Aspiryna, Gripex, Allertec.
Zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym jest bezpieczny i mało inwazyjny, nie wymaga rekonwalescencji.
Pacjent od razu może wrócić do normalnej aktywności. Niekiedy może wystąpić niewielki obrzęk miejscowy, który utrzymuje się do 2 dni.
Po zabiegu na pewno należy dbać o szczególną higienę miejsc poddanych zabiegowi. Należy wymienić poszewkę na poduszkę oraz wycierać twarz jednorazowymi lub papierowymi ręcznikami.
Nie dotykać oraz nie pocierać miejsc poddanych zabiegowi.
Unikać wystawiania skóry na wahania temperatury (przynajmniej przez 72 godziny po zabiegu), nie korzystać z sauny, solarium, unikać kąpieli słonecznych oraz korzystania z kriokomory. Przez co najmniej 24 godziny nie spożywać alkoholu i ograniczyć wysiłek fizyczny oraz mimikę twarzy. Nie wykonywać peelingu w miejscu poddanym zabiegowi przez 4-5 dni po zabiegu.
Końcowy efekt zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym jest widoczny po 2 tygodniach, gdy żel zwiąże wodę i ułoży się w tkankach. W tym czasie pacjent powinien pić dużą ilość wody oraz unikać sauny i solarium.
Wskazania
- wypełnienie zmarszczek
- nawilżenie i ujędrnienie skóry
- niewielkie blizny zanikowe, w tym m.in. blizny potrądzikowe
- dolina łez
- opadające kąciki ust
- opadające policzki
- asymetria ust
- powiększenie i nawilżenie ust
- konturowanie twarzy
- modelowanie nosa
Przeciwwskazania
- ciąża
- karmienie piersią
- skłonność do pojawiania się na skórze blizn przerostowych
- schorzenia o charakterze autoimmunologicznym
- choroby nowotworowe
- nadwrażliwość na kwas hialuronowy
- stany zapalne skóry (trądzik, opryszczka)
- stosowanie leków zawierających w składzie kwas acetylosalicylowy (zwiększających krwawienie w czasie zabiegu)
- cukrzyca
- bielactwo
- łuszczyca
- hemofilia
Najpopularniejszy wypełniacz o szerokim zastosowaniu.
Czas zabiegu
1 godzina
Cena
od 920 zł
Znieczulenie
TAK
Zdolność do pracy
tak
Sugerowana seria
1 zabieg
Czas utrzymywania efektów
6-18 miesięcy
HYDROKSYAPATYT WAPNIA
Hydroksyapatyt wapnia jest materiałem biologicznym naturalnie występującym w ludzkim organizmie, m.in. występuje w kościach czy zębach stanowiąc swego rodzaju rusztowanie w ich budowie. W medycynie estetycznej preparat ten, mający działanie silnie biorewitalizujące. wykorzystuje się do wypełnień tkanek miękkich, np. wypełnienia zmarszczek, ale również by poprawić objętość i gęstość skóry.
Wypełniacz zbudowany jest z mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia zawieszonych w żelowym podłożu. Te właśnie mikrocząsteczki stanowią podstawę – stelaż dla skóry, dzięki któremu poprawia się owal twarzy. Zabieg poprzedzony jest konsultacją z kwalifikującym oraz badanie predyspozycji pacjenta do wykorzystania hydroksyapatytu wapnia. Po zakwalifikowaniu, następuje aplikacja preparatu przy użyciu odpowiednio dobranej, sterylnej mikroigły lub mikrokaniuli. Iniekcje wykonuje się bezpośrednio w miejscach, gdzie uzupełniamy ubytek tkankowy.
Hydroksyapatyt wapnia pozwala na uzyskanie naturalnych, subtelnych efektów: wypełnienia bruzd, zmarszczek, wolumetrii twarzy, ubytków tkankowych twarzy oraz dłoni. Zabieg silnie stymuluje komórki skóry do wytwarzania kolagenu oraz ma silne działanie liftingujące.Hydroksyapatyt wapnia pozwala na uzyskanie naturalnych, subtelnych efektów: wypełnienia bruzd, zmarszczek, wolumetrii twarzy, ubytków tkankowych twarzy oraz dłoni. Zabieg silnie stymuluje komórki skóry do wytwarzania kolagenu oraz ma silne działanie liftingujące.
Zabieg daje błyskawiczne rezultaty, ale i rozłożone w czasie, a to wszystko dzięki stymulacji włókien kolagenowych w organizmie. W zależności od rodzaju skóry pacjenta, stylu życia czy gospodarki metabolicznej oraz miejsca objętego terapią, efekty zabiegu utrzymują się do około 18 miesięcy. Dla przedłużenia rezultatów warto, po konsultacji z lekarzem, podjąć decyzję o uzupełnieniu preparatu.
Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, nie wywołuje reakcji alergicznych. Nie wymaga wykonania wstępnych testów uczuleniowych.
Zabieg jest komfortowy dla pacjenta. W strzykawce znajduje się delikatny środek przeciwbólowy, który łagodzi ewentualne dolegliwości. Nie wymaga okresu rekonwalescencji.
Natomiast po zabiegu na pewno należy dbać o szczególną higienę miejsc poddanych zabiegowi, należy wymienić poszewkę na poduszkę, wycierać twarz jednorazowymi ręcznikami.
Nie dotykać oraz nie pocierać miejsc poddanych zabiegowi.
Unikać wystawiania skóry na wahania temperatury (przynajmniej przez 72 godziny po zabiegu), nie korzystać z sauny, solarium, unikać kąpieli słonecznych oraz korzystania z kriokomory. Przez co najmniej 24 godziny nie spożywać alkoholu i ograniczyć wysiłek fizyczny oraz mimikę twarzy. Nie wykonywać peelingu w miejscu poddanym zabiegowi przez 4-5 dni po zabiegu.
Pacjent może powrócić do swoich codziennych aktywności bezpośrednio po zabiegu. Niekiedy wstrzyknięcie preparatu może wywołać przejściową reakcję w postaci obrzęku, tkliwości i zaczerwienienia. Objawy ustępują jednak w ciągu 2-3 dni.
przygotowań, nie wywołuje reakcji alergicznych. Nie wymaga wykonania wstępnych testów uczuleniowych.
Wskazania
- zmarszczki
- ubytki tkanki podskórnej
- utrata objętości skóry
- blizny potrądzikowe
- niechirurgiczna korekta nosa
- odbudowa deficytów kostnych
- modelowanie konturu twarzy
Przeciwwskazania
- choroby nowotworowe
- skłonność do bliznowców
- okres ciąży i laktacji
- choroby autoimmunologiczne
Wypełniacz ceniony za naturalne pochodzenie i dłuższy efekt zabiegu.
Cena
od 1000 zł
Czas zabiegu
1 godzina
Znieczulenie
TAK
Zdolność do pracy
TAK
Sugerowana seria
1 zabieg
Czas utrzymywania efektów
1- 2 lata
NICI haczykowe PDO
Starzenie się twarzy, spowodowane jest między innymi zanikiem tkanki tłuszczowej (czoło, kości policzkowe) oraz przemieszczaniem się tłuszczu i jego nadmiernym gromadzeniem się w linii żuchwy i okolicy ust. W rezultacie owal twarzy zatraca młodzieńczy wygląd. Dodatkowo na skutek zwiotczenia skóry i oddziaływania siły grawitacji kąciki ust i brwi zaczynają opadać, co dodaje lat. Aby temu przeciwdziałać i zdecydowanie odmłodzić twarz, można zastosować nici liftingujące.
Nici liftingujące PDO są stosowane w medycynie od wielu lat. Ich zaletą jest zdolność rozpuszczania się w tkance, które trwa do 8 miesięcy. Zabieg jest przeznaczony dla każdej osoby, u której występują niedoskonałości skóry, takie jak tzw. kurze łapki, worki pod oczami, zmarszczki na policzkach, opadające policzki, bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki dekoltu. Zabieg przy użyciu nici PDO sprawia, że skóra jest bardziej elastyczna, jędrna, lepiej nawilżona, ale również wygląda naturalnie.
Zabieg polega na wprowadzeniu nici PDO za pomocą cienkiej, sterylnej igły w wybrane okolice twarzy, szyi lub dekoltu. Procedura jest przeprowadzana pod miejscowym znieczuleniem i trwa od 30 do 60 minut i jest praktycznie bezbolesna. Wprowadzona do tkanek nić stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, przez co poprawia jędrność, napięcie i elastyczność skóry. Efekty zabiegu widać od razu po jego przeprowadzeniu.
Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących daje natychmiastowe, spektakularne efekty w postaci całościowego liftingu twarzy bądź wybranych okolic np. liftingu opadających brwi czy uwydatnienia kości policzkowych. Skóra zostaje na długi czas ujędrniona i wygładzona, odzyskuje elastyczność i sprężystość. Twarz od razu po zabiegu wygląda naturalnie młodo, a z każdym dniem odzyskuje witalność i blask.
Efekt po zabiegu z użyciem nici PDO jest już widoczny natychmiast po wykonaniu zabiegu, a utrzymuje się do 2 lat.
Po zabiegu należy zrezygnować z masażu i zabiegów na okolicy poddanej zabiegowi, nie należy opalać się, korzystać z basenu, sauny, łaźni. Leczenie stomatologiczne należy odłożyć na później. Przez 3 tygodnie nie uprawiać sportów.
➽utrata jędrności i elastyczności skóry
➽opadające policzki
➽opadający łuk brwiowy
tzw. chomiki
➽zmarszczki i bruzdy
➽utrata owalu twarzy
➽alergia na kwas L-polimlekowy /glikolowy
➽zmiany chorobowe skóry (stany zapalne, opryszczki itp.)
➽choroby autoimmunologiczne
➽zaburzenia krzepliwości krwi
➽otwarte rany
➽choroba nowotworowe
Skutecznie przeciwdziałanie wczesnym oznakom starzenia, pozwalające odzyskać młodszą, bardziej wypoczętą twarz.
Cena
od 690zł
Czas zabiegu
od 1 godziny do 2,5 godziny
Znieczulenie
TAK
Zdolność do pracy
TAK
Sugerowana seria
1 zabieg
Czas utrzymywania efektów
2 lata
PLAZMA
Jedną z metod leczenia blizn jest zabieg z wykorzystaniem plazmy. PLEXR jest generatorem plazmy, który wytwarza kontrolowaną i celowaną mikro wiązkę plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Plazma tworzy się między końcówką urządzenia i skórą pacjenta dzięki niewielkiemu łukowi elektrycznemu, który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka i obkurczania skóry w miejscu działania. Plazma to rodzaj zjonizowanej materii przypominającej stanem skupienia gaz. Działa ona punktowo, jedynie w leczonym miejscu, bez jakiegokolwiek oddziaływania na otaczające je zdrowe tkanki i najważniejsze, bez naruszania głębszych warstw skóry.
Procedura ta wykonywana jest przez wykonywanie niewielkich punktów na powierzchni skóry poprzez plazmę generowaną z urządzenia, każdy w odległości ok 0,5 mm jeden od drugiego. Czas wykonywania zabiegu uzależniony jest od okolicy i rozległości zmian poddawanych zabiegowi. Dla osiągnięcia ostatecznego efektu należy wykonać 4-6 zabiegów w odstępie 1 miesiąca. Ostateczny efekt leczenia oceniamy po 8-12 miesiącach od ostatniego zabiegu.
➽redukcja widoczności blizny
➽redukcja struktury blizny
➽rozjaśnienie blizny
Eliminacja wiotkiej skóry, usunięcie modzeli, brodawek prz użyciu plazmy.
Okolica zabiegu
Powieki (górne/dolne), zmarszczki
Sublimacja skóry (usunięcie brodawek, krost, modzieli)
Cena
od 580 zł do 690 zł
170 zł
Czas zabiegu
1,5 godziny
30 minut
Znieczulenie
TAK
TAK
Zdolność do pracy
TAK
TAK
Sugerowana seria
3 zabiegi
1 zabieg
Czas utrzymywania efektów
stały
stały
STYMULATORY TKANKOWE
Stymulatory tkankowe są to preparaty o właściwościach silnie stymulujących, które doskonale sprawdzają się jako zabieg oddziałowujący na głębokie warstwy skóry. Unikalna technologia stymulatorów tkankowych jest świetną alternatywą do tradycyjnego zabiegu mezoterapii ze względu na dłuższą i większą intensywność działania. Stymulatory tkankowe doskonale sprawdzą się dla Pacjentów, którzy mają cienką skórę z widocznymi pierwszymi oznakami starzenia się, aby nadać jej podporę oraz pobudzić produkcję kolagenu i elastyny. Celem tej mezoterapii jest natychmiastowe nawilżenie dla skór suchych i odwodnionych, co bezpośrednio wpływa na lepsze napięcie i ujędrnienie. Technologia wykorzystana w stymulatorach tkankowych wpływa na długie utrzymanie preparatu w tkance, cały czas nawilżając skórę, zapobiegając jej wysuszeniu.
to substancje, które dają nam naturalny efekt odmładzania skóry bez zmiany rysów twarzy. Odmładzanie skóry za pomocą stymulatorów opiera się na stymulowaniu a nie na wypełnianiu tkanek jak w przypadku kwasu hialuronowego. Po wykonaniu serii zabiegów z użyciem stymulatorów skóra staje się jędrniejsza i bardziej sprężysta, a zmarszczki ulegają wypłaceniu. Zatem, jeżeli zależy nam aby efekt zabiegu utrzymywał się dłużej i był bardziej naturalny wówczas możemy skorzystać ze stymulatorów tkankowych.
➽polinukleotydy,
➽polikaprolakton,
➽hydroksyapatyt wapnia,
➽kwas l-polimlekowy czy kwas hialuronowy o dużym stężeniu.
Zabiegi w obrębie twarzy z zastosowaniem tych substancji aktywnych przeciwdziałają procesowi starzenia się skóry.
➽zmarszczki na twarzy, szyi, dekolcie,
➽wiotkość i utrata elastyczności skóry,
➽suchość i odwodnienie skóry,
➽blizny,
➽przebarwienia,
➽ziemisty, szary koloryt cery,
skóra pozbawiona blasku,
➽utrata naturalnego konturu twarzy,
➽rozstępy,
➽narażenie na działanie wolnych rodników,
➽objawy fotostarzenia skóry,
➽profilaktyka starzenia się skóry.
➽Ciąża i okres karmienia piersią,
➽Choroby autoimmunologiczne,
➽Zaburzenia krzepnięcia krwi,
➽Skłonność do powstawania bliznowców,
vStany zapalne skóry- wirusowe,
➽bakteryjne lub grzybicze,
➽Aktywna opryszczka,
Choroby nowotworowe,
➽Zakażenie wirusem HIV, WZW,
➽Zmiany skórne w miejscu poddanemu zabiegowi,
Immunoterapia,
➽Przyjmowanie leków rozrzedzających krew,
Są to małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, występujące we wszystkich organizmach. Polinukleotydy są w całości biokompatybilne z ludzkim organizmem. Odpowiedzialne są efekty poprawy jędrności, gęstości skóry. Ponadto posiadają wybitną zdolność do wiązania dużych ilości wody, zatem wpływają na odpowiednie nawilżenie struktury skóry. Preparaty na bazie polinukleotydów wykazują także silne działanie regenerujące skórę po chorobach, a nawet ciężkich urazach. Po zabiegu z użyciem polinukleotydów, skóra może być przez kilka dni lekko opuchnięta. Polinukleotydy są obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej.
Podanie kwasu l-polimlekowego w struktury tkankowe pobudza proces stymulacji fibroblastów do syntezy włókien kolagenowych. Jest stosowany do redukcji zmarszczek i bruzd, a także do poprawy jakości skóry oraz korekty owalu twarzy. Kwas L-polimlekowy jest naturalnym związkiem chemicznym, który z reguły nie powoduje reakcji alergizujących. Preparat na bazie kwasu l-polimlekowego to powszechnie znana Sculptra, która od dawna jest znana i stosowana w zabiegach medycyny estetycznej. Efekt odmłodzenia skóry po zastosowaniu kwasu l-polimlekowego nie jest natychmiastowy, jednak uzyskane rezultaty są bardzo naturalne i długotrwałe i potrafią utrzymywać się do 2 lat.
Hydroksyapatyt wapnia idealnie sprawdza się przy wypełnianiu zmarszczek, poprawie konturu czy przywróceniu objętości skóry poprzez stymulację włókien kolagenu i elastyny. Preparat ma postać żelu z mikrokuleczkami hydroksyapatytu. Wprowadzony do skóry zaczyna stymulować produkcję włókien kolagenowych, co przekłada się na poprawę wyglądu naszej skóry.
Zawierają czynniki stymulujące skórę takie jak peptydy, nukleotydy czy aminokwasy,
Poprawa gęstości skóry dzięki zawartości hydroksyapatytu wapnia i aminokwasów,
Widoczne ujędrnienie skóry już po pierwszym zabiegu,
Głęboka rewitalizacja i stymulacja w głębszych warstwach skóry.
Długotrwałe, głębokie nawilżenie skóry.
Pobudzenie produkcji własnej kolagenu, modelowanie owalu twarzy.
Cena
1000zł
Czas zabiegu
1 godzina
Znieczulenie
TAK
Zdolność do pracy
TAK
Sugerowana seria
1 zabieg
Czas utrzymywania efektów
6-12 miesięcy
MEZOTERAPIA IGŁOWA
Mezoterapia to niechirurgiczny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, stosowany w celu zniwelowania pierwszych oznak starzenia, odżywienia skóry oraz przywrócenia jej blasku i młodzieńczego wyglądu, zarówno w obrębie twarzy, jaki innych części ciała. Jest to możliwe dzięki odpowiednio dopasowanym składnikom aktywnym podawanym pod skórę, dostosowanym indywidualnie do problemów każdego pacjenta. W zależności od potrzeb, przy wykonywaniu mezoterapii można stosować takie substancje jak m.in.: kwas hialuronowy, aminokwasy, preparaty o działaniu przeciwstarzeniowym, poliwitaminy, mikroelementy, mieszanki z kwasem hialuronowym.
stosowana w obrębie twarzy, przyczynia się do zwiększenia poziomu elastyczności skóry oraz likwidowania obrzęków i cieni pod oczami, co pozwala na przywrócenie świeżego, pełnego blasku spojrzenia i młodzieńczego wyglądu. Może być także stosowana jako metoda wspomagająca leczenie przedwczesnego łysienia. Wpływa na szybszy porost włosów oraz poprawę ich jakości. Dodatkowo, mezoterapię stosuje się również jako zabieg antycellulitowy oraz wyszczuplający, a także metodę pozwalającą na usunięcie rozstępów, ponieważ umiejętne nakłuwanie i odpowiednio dobrane składniki, prowadzą do rozpadu komórek tłuszczowych, ujędrnienia skóry oraz spłycenia blizn.Mezoterapia igłowa stosowana w obrębie twarzy, przyczynia się do zwiększenia poziomu elastyczności skóry oraz likwidowania obrzęków i cieni pod oczami, co pozwala na przywrócenie świeżego, pełnego blasku spojrzenia i młodzieńczego wyglądu. Może być także stosowana jako metoda wspomagająca leczenie przedwczesnego łysienia. Wpływa na szybszy porost włosów oraz poprawę ich jakości. Dodatkowo, mezoterapię stosuje się również jako zabieg antycellulitowy oraz wyszczuplający, a także metodę pozwalającą na usunięcie rozstępów, ponieważ umiejętne nakłuwanie i odpowiednio dobrane składniki, prowadzą do rozpadu komórek tłuszczowych, ujędrnienia skóry oraz spłycenia blizn.
Mezoterapia igłowa jest zabiegiem polegającym na wstrzyknięciu cienką igłą pod skórę (na głębokość ok. 2-3 mm) starannie dobranych substancji leczniczych. Przed zabiegiem skóra pacjenta jest znieczulana specjalnym kremem.
Po przeprowadzonym zabiegu wykonuje się delikatny masaż naskórka, dzięki któremu podane pod skórę składniki aktywne zostają równomiernie rozprowadzone. Niekiedy, po mezoterapii, na skórze mogą pojawić się drobne zaczerwienienia i zasinienia, objawy te jednak ustępują w ciągu kilku dni.
Wysoka wartość mezoterapii polega na tym, że substancje aktywne zawarte w preparatach leczniczych trafiają bezpośrednio w miejsce działania, z pominięciem bariery naskórka. Oznacza to, że uzyskujemy maksymalną możliwą intensywność działania substancji odżywczych, witamin i aminokwasów. Stymulują one komórki skóry właściwej, a jednocześnie sam proces nakłuwania skóry powoduje natychmiastowe i wzmożone uruchomienie procesów regeneracyjnych, co objawia się wzmożoną aktywnością fibroblastów produkujących włókna kolagenowe.
Systematycznie powtarzana mezoterapia jest jak eliksir młodości. Pozwala powstrzymać procesy starzenia i zachować na długo gładką, jędrną i elastyczną skórę. Zabieg sprawdza się także w regeneracji skóry dotkniętej problemem przebarwień, blizn potrądzikowych, jak również rozstępów na wczesnym etapie ich powstawania.
Mezoterapia igłowa najlepsze rezultaty przynosi u osób ze skórą cienką, wiotką oraz dojrzałą, która stopniowo traci jędrność i elastyczność. Dzięki tej metodzie można w łatwy i skuteczny sposób poprawić kondycję naskórka, jednak warto pamiętać, że jej efekty są w dużej mierze uzależnione od początkowego stanu skóry oraz od rodzaju wykonywanego zabiegu. W celu osiągnięcia jak najbardziej zadowalających efektów, należy go wykonywać w serii liczącej kilka zabiegów, mimo tego, że w niektórych przypadkach rezultaty można zauważyć już po pierwszym z nich. Szczególnie w obrębie twarzy skóra zyskuje miękkość i gładkość, a także zdrowy blask. Po kolejnych zabiegach znikają przebarwienia i płytkie zmarszczki, a cera odzyskuje nawilżenie i gęstość.
W zależności od części ciała poddawanej mezoterapii igłowej, z reguły należy wykonać całą serię zabiegów w odpowiednich odstępach. Jednak w naszej klinice dobieramy preparaty niezwykle starannie, co pozwala na zauważalny efekt już po pierwszym zabiegu. Dla osiągnięcia jeszcze bardziej satysfakcjonującego rezultatu, warto poddać się zabiegom w ilości indywidualnie wyznaczonej przez lekarza prowadzącego.
Z reguły, w obrębie twarzy, dekoltu i głowy zaleca się wykonanie 1-3 zabiegów w odstępach dwutygodniowych, natomiast inne części ciała wymagają serii liczącej 2-4 zabiegów, powtarzanych mniej więcej co trzy tygodnie.
Systematycznie powtarzana mezoterapia jest jak eliksir młodości. Pozwala powstrzymać procesy starzenia i zachować na długo gładką, jędrną i elastyczną skórę.
Przez 14 dni od zabiegu nie stosuj masaży na okolicy poddanej mezoterapii, przez okres 3 dni nie używaj szorstkich ręczników, przez 14 dni od zabiegu nie korzystaj z sauny i solarium. W dniu zabiegu unikaj alkoholu, nie stosuj swoich kremów pielęgnacyjnych do twarzy. W przypadku wystąpienia niewielkich siniaków w miejscach iniekcji możesz użyć kremu zawierającego arnikę. Pij dużo wody, minimum 2 l wody dziennie.
➽starzejąca się skóra, która utraciła jędrność, elastyczność i naturalny blask
➽odwodnienie skóry
➽blizny potrądzikowe
➽cellulit oraz rozstępy
➽nadmiar tkanki tłuszczowej
➽wypadające włosy i postępujące łysienie
➽alergie i uczulenie na składniki preparatów
bakteryjne,
➽miejscowe choroby oraz stany zapalne skóry
➽cukrzyca
➽choroby nowotworowe
➽schorzenia o podłożu autoimmunologicznym
➽stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi (między innymi aspiryny)
➽skłonność naskórka do powstawania bliznowców
➽okres ciąży oraz karmienia piersią
Regeneracja, poprawa wyglądu skóry, a także jej zagęszczenie.
preparat:
NCTF
Sculptra
Restylane
Cena
520 zł
1 000 zł
800 zł
Czas zabiegu
1 godzina
1 godzina
1 godzina
Znieczulenie
TAK
TAK
TAK
Zdolność do pracy
TAK
TAK
TAK
Sugerowana seria
1-2 zabiegi
1-3 zabiegi
1 zabieg
Czas utrzymywania efektów
4 miesiące
12 miesięcy
8 miesięcy
OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE
Rewitalizacja skóry osoczem bogatopłytkowym, tzw. lifting wampirzy, to metoda walki ze zmarszczkami, która bazuje na preparacie sporządzanym z krwi pacjenta. Na chwilę obecną jest to jeden z najskuteczniejszych odmładzających zabiegów medycyny estetycznej, który daje trwałe i widoczne efekty uelastycznienia i wygładzenia naskórka. Już jedna terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego wystarczy, by odmłodzić skórę i poprawić jej jakość.
stanowi autologiczny koncentrat złożony z płytek ludzkiej krwi znajdujących się w niewielkiej objętości osocza. Krew potrzebna do sporządzenia takiego preparatu jest pobierana bezpośrednio przed przystąpieniem do zabiegu, a następnie przy pomocy specjalistycznych urządzeń medycznych poddawana opracowaniu, w trakcie którego dochodzi do wyodrębnienia z niej plazmy bogatopłytkowej (PRP). W ten sposób przyrządzony koncentrat zawiera szereg elementarnych białkowych stymulatorów wzrostu, wydzielanych przez płytki krwi, aby inicjować proces regeneracji tkanek. Dzięki temu, że wszystkie składniki pochodzą z krwi pobranej od pacjenta, nie występuje ryzyko reakcji immunologicznych czy jakichkolwiek objawów nietolerancji.
Czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym biorą udział w fundamentalnych procesach odnowy skóry, aktywując syntezę kolagenu i elastyny, a także wspomagając mechanizmy naprawcze, zapobiegając starzeniu się skóry oraz nadmiernemu wypadaniu włosów.
Biostymulujący mechanizm działania osocza bogatopłytkowego polega przede wszystkim na aktywacji różnych tkanek i komórek ciała poprzez znajdujące się w nim wyżej wymienione czynniki wzrostu. Im więcej stymulatorów wzrostu zawiera koncentrat PRP, tym pacjent może liczyć na lepszy efekt odmłodzenia, ujędrnienia, wygładzenia oraz naprawy skóry.
Spektakularne efekty zabiegu z osoczem bogatopłytkowym Arthrex ACP są spowodowane w głównej mierze intensywną stymulacją komórek organizmu do regeneracji. Pierwsze widoczne rezultaty terapii można zauważyć zazwyczaj po upływie jednego-dwóch tygodni, ale trzeba zaznaczyć, że rzeczywista przebudowa tkanek rozpoczyna się już po czterdziestu ośmiu godzinach od zakończenia zabiegu z użyciem autologicznego koncentratu PRP. W następstwie podania osocza bogatopłytkowego ma miejsce natychmiastowy proces namnażania nowych komórek i stymulacji zupełnie nowych struktur tkankowych. W efekcie skóra staje się wyraźnie lepiej dotleniona, bardziej jędrna i elastyczna, a zmarszczki stają się wygładzone. Na skutek zabiegu dochodzi także do pobudzenia regeneracji cebulek włosowych, a wraz z tym procesem następuje wyraźna poprawa kondycji włosów.
Zabieg jest wykonywany jednorazowo, ale w zależności od indywidualnie uwarunkowanych procesów starzenia się naskórka, może być powtarzany po wcześniejszej konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Liczbę terapii oraz odstępy czasowe pomiędzy poszczególnymi wstrzyknięciami preparatu ustala specjalista, po przeprowadzeniu wywiadu i poznaniu oczekiwań pacjenta. Najczęściej zalecanych jest około trzech zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, które można ewentualnie powtórzyć po półrocznej przerwie. Decyzję o powtórzeniu terapii podejmuje lekarz, który wcześniej ogląda skórę pacjenta i stwierdza, czy jest taka potrzeba.
Aby zmniejszyć ryzyka wystąpienia ewentualnych krwiaczków, do tygodnia czasu przed zabiegiem nie należy zażywać aspiryny oraz leków przeciwzapalnych i przeciwkrzepliwych.
➽rewitalizacji naskórka (zwłaszcza dekoltu, szyi oraz okolic oczu)
➽poprawie napięcia, gęstości oraz ogólnego kolorytu skóry
korekcji, wypełnianiu fałd oraz w przeciwdziałaniu pojawianiu się zmarszczek
➽leczeniu łysienia
➽zwalczaniu blizn potrądzikowych
➽przyspieszaniu gojenia naskórka po różnego rodzaju zabiegach z użyciem wiązki światła laserowego
➽choroby skóry
➽nowotwory
➽okres ciąży i karmienia piersią
➽stosowanie niektórych leków (między innymi leków sterydowych oraz preparatów wydłużających czas krwawienia)
Zabiegi z wykorzystaniem autologicznego preparatu osocza w celu naturalnego odmłodzenia oraz regeneracji skóry.
Cena
680 zł
Czas zabiegu
1,5 godziny
Znieczulenie
TAK
Zdolność do pracy
NIE, czas rekonwalescencji 3 dni
Sugerowana seria
3 zabiegi
Czas utrzymywania efektów
2 lata
PEPTYDOWA TERAPIA WŁOSÓW DR.CYJ.
Innowacyjna terapia dla skóry głowy i włosów, wykorzystująca moc peptydów i kwasu hialuronowego. Zabieg zalecany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy pragną poprawić kondycję swoich włosów, wzmocnić je, zatrzymać ich wypadanie, pobudzić i przyspieszyć ich odrost.
Zabieg z wykorzystaniem preparatu Dr Cyj Hair Filler ma za zadanie pobudzić krążenie i poprawić ukrwienie skóry głowy, zrewitalizować mieszki włosowe, zatrzymać wypadanie włosów, pogrubić i wzmocnić włosy, stymulować wzrost nowego włosa, przywrócić gęstość i pigmentację włosów.
Za skuteczność terapii odpowiada kompozycja peptydów biomimetycznych (składników aktywnych) i kwasu hialuronowego oraz opatentowana formuła powolnego i długotrwałego uwalniania się składników aktywnych w skórze.
Zabieg Dr Cyj Hair Filler polega na serii iniekcji niewielkich ilości preparatu w skórę głowy, w powierzchniowe warstwy skóry właściwej, za pomocą cienkiej igły. W PROESTETICA Klinika Dr Prager zabieg wykonuje doświadczony lekarz. Dr Cyj Hair Filler jest zabiegiem bezbolesnym, nie wymaga znieczulenia i okresu rekonwalescencji.
Terapia składa się najczęściej z 4 zabiegów wykonywanych w odstępie 2 tygodni. Po zakończeniu terapii, po upływie 6 miesięcy, warto wykonać zabieg przypominający.
Indywidualnie zaplanowana terapia skutecznie hamuje wypadanie włosów, wzmacnia cienkie i przerzedzone włosy, także te po przeszczepie. Zabieg odżywia i pielęgnuje skórę głowy, pobudza krążenie i rewitalizację mieszków włosowych, przyspiesza wzrost włosa.
Terapia trwa 2 miesiące i wymaga serii 4 zabiegów w odstępach co 2 tygodnie. Już pierwszy zabieg zatrzymuje wypadanie włosów. Natomiast kolejne zabiegi pobudzają krążenie i rewitalizują mieszki włosowe przyspieszając odrost włosów. Efekt jest widoczny przez rok. Po tym okresie terapię należy powtórzyć.
Bezpośrednio po zabiegu mogą występować niewielkie zgrubienia w miejscu podania preparatu lub też niewielkie swędzenie. Niedogodności te znikają w przeciągu 1 doby. Po okresie ok. pół roku po zastosowanej terapii, wskazane jest podanie kolejnej dawki, tzw. terapii przypominającej.
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, jedynie dzień przed zabiegiem i po zabiegu niewskazane jest picie alkoholu.
➽wypadanie włosów
➽cienkie i rzadkie włosy
➽słaba kondycja włosów
➽utrata koloru
➽ciąża
➽karmienie piersią
➽choroba nowotworowa
➽choroby autoimmunologiczne
➽cukrzyca
➽choroby reumatyczne
➽stan zapalny okolicy owłosionej skóry głowy
➽otwarte rany okolicy owłosionej skóry głowy
Innowacyjna peptydowa terapia dla włosów i skóry głowy.
Cena
800zł
Czas zabiegu
1 godzina
Znieczulenie
NIE
Zdolność do pracy
TAK
Sugerowana seria
4 zabiegi
Czas utrzymywania efektów
1,5 roku
LIPOLIZA INIEKCYJNA
Lipoliza iniekcyjna jest nowoczesnym i nieoperacyjnym zabiegiem medycyny estetycznej stosowanym do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ta innowacyjna metoda modelowania sylwetki pozwala nie tylko miejscowo wyszczuplić ciało, ale także precyzyjnie wymodelować kontur sylwetki. Zabieg lipolizy iniekcyjnej daje możliwość skutecznej likwidacji nagromadzonych fałd tłuszczu, które nie zmniejszają się pomimo stosowania odpowiedniej diety oraz intensywnych ćwiczeń fizycznych.
Lipoliza iniekcyjna najlepiej sprawdza się na stosunkowo niewielkich obszarach ciała, takich jak obszar nad kolanami, wewnętrzna strona ud, bryczesy, talia czy podbródek.
Lipoliza iniekcyjna jest terapią miejscową, w trakcie której starannie dobrane składniki rozbijające tkankę tłuszczową są wstrzykiwane pod skórę. Sam zabieg jest bezbolesny, jednak po jego ukończeniu może pojawić się ból, zaczerwienienie oraz pieczenie. Objawy te mogą utrzymywać się od kilku do kilkunastu dni, po czym samoistnie ustępują
Przed zabiegiem zaznaczane są na ciele pacjenta obszary, które mają zostać poddane wymodelowaniu. Preparat rozbijający tkankę tłuszczową jest podawany na głębokość ok. 1,5 cm pod skórę. Składniki aktywne zawarte w aplikowanym produkcie powodują rozpad komórek tłuszczowych (adypocytów), a uwolnione z nich tłuszcze przedostają się do krwi i następnie do wątroby, gdzie ulegają procesowi rozłożenia i wydalenia z organizmu. Czas trwania zabiegu wynosi od ok. 10 do 20 minut.
Jednym z preparatów wykorzystywanych do lipolizy iniekcyjnej jest Aqyalyx – nowoczesny lipolityk (preparat miejscowo wyszczuplający), w skład którego wchodzi nieusieciowany kwas hialuronowy z gamą peptydów, czyli białek mających wywołać konkretne działanie w miejscu podania. Preparat wzbogacony jest o technologię przedłużonego uwalniania i wnikania substancji aktywnych – mała dawka skoncentrowanego preparatu będzie przez około 2 tygodnie po zabiegu działać aktywnie w skórze, powodując powolne uwalnianie.
Wykorzystanie peptydów do stworzenia preparatów regeneracyjnych oraz wyszczuplających stało się przełomem w medycynie estetycznej. Nasz organizm jest zbudowany z białek, peptydy podawane za pomocą iniekcji działają analogicznie do naturalnych.
Terapia z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest bardzo skuteczna i daje niemal natychmiastowe rezultaty estetyczne w postaci odmłodzenia, nawilżenia i uelastycznienia skóry, wypełnienia zmarszczek, podniesienia opadających policzków, wymodelowania konturu twarzy, brody czy nosa.
Czas utrzymywania się efektów zabiegu kwasem hialuronowym zależy m.in. od uwarunkowań genetycznych, trybu życia, diety czy też miejsca, w którym podany został preparat. Terapia z zastosowaniem kwasu hialuronowego daje niemal natychmiastowe rezultaty estetyczne, które utrzymują się przez okres około 10-12 miesięcy. Po tym czasie kwas hialuronowy ulega stopniowej degradacji, aż do całkowitego wchłonięcia. Wówczas można zabieg powtórzyć, nie powodując jakichkolwiek zmian w wyglądzie twarzy.
Na 2 tygodnie przed zabiegiem nie należy zażywać preparatów o działaniu rozrzedzającym krew, np. Aspiryna, Gripex, Allertec.
Zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym jest bezpieczny i mało inwazyjny, nie wymaga rekonwalescencji.
Pacjent od razu może wrócić do normalnej aktywności. Niekiedy może wystąpić niewielki obrzęk miejscowy, który utrzymuje się do 2 dni.
Po zabiegu na pewno należy dbać o szczególną higienę miejsc poddanych zabiegowi. Należy wymienić poszewkę na poduszkę oraz wycierać twarz jednorazowymi lub papierowymi ręcznikami.
Nie dotykać oraz nie pocierać miejsc poddanych zabiegowi.
Unikać wystawiania skóry na wahania temperatury (przynajmniej przez 72 godziny po zabiegu), nie korzystać z sauny, solarium, unikać kąpieli słonecznych oraz korzystania z kriokomory. Przez co najmniej 24 godziny nie spożywać alkoholu i ograniczyć wysiłek fizyczny oraz mimikę twarzy. Nie wykonywać peelingu w miejscu poddanym zabiegowi przez 4-5 dni po zabiegu.
Końcowy efekt zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym jest widoczny po 2 tygodniach, gdy żel zwiąże wodę i ułoży się w tkankach. W tym czasie pacjent powinien pić dużą ilość wody oraz unikać sauny i solarium.
➽podwójny podbródek
➽chęć poprawy konturów twarzy
➽fałdy tłuszczu na brzuchu, udach oraz pośladkach
➽tzw. oponka na brzuchu
➽boczki
➽potrzeba wysmuklenia oraz wymodelowania sylwetki
➽ciąża i karmienie piersią
➽problemy związane z krzepliwością krwi
➽ostre i przewlekłe infekcje
➽schorzenia o podłożu autoimmunologicznym
➽choroby nowotworowe
➽cukrzyca
➽ciężkie schorzenia wątroby, nerek oraz tarczycy
➽znaczna nadwaga (BMI>29)
➽stany zapalne skóry
➽alergie na składniki zawarte w preparatach
przyjmowanie leków
➽rozrzedzających krew