Radiofrekwencja Mikroigłowa (RF).

Termolifting, stosowany do zwiększania napięcia skóry,

Radiofrekwencja mikroigowa (RF) – termolifting, jest metodą stosowaną w medycynie estetycznej do zwiększania napięcia skóry, usuwania zmarszczek, blizn (szczególnie blizn po trądziku), usuwania rozstępów oraz wiotkiej skóry.

Radiofrekwencja mikroigłowa polega na jednoczesnym nakłuwaniu skóry mikroigłami oraz ogrzewaniu za pomocą promieniowania elektromagnetycznego.

Jest połączeniem dwóch technik: radiofrekwencji oraz mikronakłuwania. Radiofrekwencja mikroigłowa to działanie na skórę falą elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej, która poprzez ogrzewanie tkanki stymuluje jej regenerację. Ciepło powoduje obkurczanie włókien kolagenowych, a także indukuje procesy tworzenia nowego kolagenu.

Mikronakłuwanie to z kolei działanie na skórę mikroigłami, które uszkadzając mechanicznie tkankę pobudzają jej regenerację. Połączenie obu wymienionych technik pozwala na osiągnięcie lepszych efektów, niż w przypadku stosowania każdej z tych metod osobno.

lifting skóry twarzy, szyi oraz

➽brzucha – likwidacja wiotkiej skóry

➽redukcję rozstępów na udach, pośladkach, brzuchu oraz piersiach

➽wiotkość skóry na brzuchu – po ciąży

➽usuwanie blizn po trądziku

➽spłycanie zmarszczek oraz bruzd, szczególnie umiejscowionych w trudnych okolicach

➽odmłodzenie skóry rąk oraz stóp

➽likwidacja cellulitu

➽modelowanie talii, kształtu brzucha, pośladków i nóg

➽ujędrnianie i zwiększanie gęstości skóry m.in. twarzy, szyi oraz dekoltu

➽leczenie nadmiernego pocenie się

➽rozjaśnianie przebarwień

➽cienie pod oczami

➽opadające powiekiv

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej wykonywany jest za pomocą głowicy wyposażonej w 49 mikroigieł oraz zdolnej do emisji promieniowania elektromagnetycznego. Zabieg polega na wprowadzeniu mikroigieł na pożądaną głębokość skóry (od 0,5 do 3,5 mm), a następnie wyzwoleniu promieniowania elektromagnetycznego z głowicy.

 

Energia promieniowania penetruje w głąb skóry, nagrzewając tkanki. Dochodzi do częściowego uszkodzenia struktury skóry, co stymuluje proces regeneracji i powstawania nowej, młodej tkanki o prawidłowej budowie.

Skórę znieczula się kremem. Po zabiegu na powierzchnię skóry podaje się serum rewitalizujące, przyspieszające odbudowę tkanek.

Pierwsze efekty widoczne są już bezpośrednio po zabiegu. Na skutek obkurczenia włókien kolagenowych, skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna. Na pełen efekt trzeba jednak poczekać kolejne kilka tygodni, podczas których w skórze zachodzi proces tworzenia nowego kolagenu, skręcania i zagęszczania jego włókien oraz powstawania pomiędzy nimi nowych połączeń.

Dzięki temu skóra staje się napięta i sprężysta, zmarszczki zostają wygładzone, blizny są mniej widoczne a rozstępy zanikają.

Zalety opisywanej metody to mała inwazyjność, duża skuteczność, małe ryzyko powikłań oraz krótki czas rekonwalescencji. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej można wykonywać przez cały rok.

 

Daje to opisywanej metodzie przewagę nad zabiegami z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, które wykonuje się tylko w okresie od jesieni do wiosny, ze względu na zbyt silne promieniowanie słoneczne w porze letniej.

 

W przeciwieństwie do lasera frakcyjnego, zabieg nie powoduje wysięku krwi, złuszczania oraz zmiany kolorytu skóry. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona oraz widoczne są niewielkie ślady po nakłuciach, które zanikają w ciągu kilku dni.

 

Termolifting – radiofrekwencja mikroigłowa  stosowana jest także do usuwania zmarszczek i blizn. Dzięki tej metodzie znikają drobne zmarszczki w okolicy oczu, szyi, dekoltu. Opisywana metoda – termolifting – wykazuje dużą skuteczność w likwidowaniu blizn potrądzikowych. Świetnie sprawdza się także w leczeniu nadpotliwości. 

Przeciwwskazania do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej:

➽obejmują ciążę, 

➽zaburzenia gojenia (w tym skłonność do powstawania blizn przerostowych),

➽aktywne infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze). 

➽metalowe implanty oraz  wszczepiony rozrusznik

➽przełącznika

Radiofrekwencja mikroigłowa opiera się na wywołaniu efektu termicznego w obrębie tkanek. Emitowane fale radiowe wnikając głęboko, rozchodzą się równomiernie i podgrzewają tkanki na poziomie skóry właściwej, powodując częściowe uszkodzenie jej struktury.

W efekcie znajdujące się tam włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu i napięciu, co zapoczątkowuje proces ich regeneracji. Dochodzi również do stymulacji fibroblastów, co zwiększa produkcję kolagenu oraz elastyny.

W miejscu zniszczenia powstaje całkiem nowa, młoda tkanka, która posiada prawidłową budowę. W następstwie tych wszystkich procesów, skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, zwiększa się jej gęstość i napięcie, poprawie ulega też jej kondycja oraz koloryt. Wygładzeniu ulegają zmarszczki w okolicy oczu, twarzy, dekoltu oraz szyi. Policzki i podbródek są bardziej napięte i lekko się unoszą, poprawiają się również kontury twarzy.

Po przeprowadzonej procedurze na skórę nanosi się serum rewitalizujące, które zawiera witaminy oraz składniki odżywcze i pomaga szybciej odbudować uszkodzone w trakcie zabiegu tkanki.

 Od przeprowadzenia opisywanego zabiegu należy odstąpić w przypadku:

➽ciąży i laktacji

➽epilepsji oraz chorób psychicznych

➽obecności metalowych implantów w miejscu zabiegu

➽chorób skóry, schorzeń zakaźnych i autoimmunologicznych

➽posiadania stymulatora serca lub defibrylatora

➽chorób przewlekłych takich jak nowotwory, AIDS, cukrzyca

➽stanów zapalnych naczyń żylnych i chłonnych, obecności dużych, bolesnych żylaków w miejscu wykonywania zabiegu

➽aktywnych zakażeń skóry o etiologii bakteryjnej, wirusowej oraz grzybiczej

  1. Łączy zalety zabiegu dermapenem i laserem frakcyjnym
  2. Można go wykonywać także latem
  3. Po zabiegu występuje delikatne zaczerwienienie ustępujące po 2 dniach, można więc normalnie funkcjonować
  4. Szerokie zastosowanie – blizny, rozstępy, wiotkość skóry, zmarszczki, leczenie nadpotliwości, unoszenie piersi
  5. Bardzo dobre efekty – szczególnie szyja, wiotkie ramiona (pelikanki), bryczesy lub luźna skóra nad kolanamiTermolifting, stosowany do zwiększania napięcia skóry, usuwania zmarszczek, blizn potrądzikowych, usuwania rozstępów oraz wiotkiej skóry.

Cena

zależnie od obszaru

Czas zabiegu

1,5 godziny

Znieczulenie

TAK

Zdolność do pracy

TAK

Sugerowana seria

3 zabiegi

Czas utrzymywania efektów

2 lata